Olimpiady

Zawsze gotowi do pomocy!

Lubimy pomagać nie tylko w naszej szkole, lecz także poza jej murami. Po raz kolejny wielu wolontariuszy Pobożniaka zaangażowało się w akcję przygotowywania paczek dla potrzebujących. Staje się to już tak małą tradycją naszej szkoły.

Wydarzenie odbywało się w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie 18 grudnia 2021r. Wielu organizatorów i osób prywatnych zasponsorowało różnorakie produkty żywnościowe, wolontariuszom nie pozostało nic innego jak spakować te produkty i przygotować z nich paczki. Wraz z młodzieżą z innych szkół, blisko 24. wolontariuszy z II Liceum Ogólnokształcącego, a także jak się później okazało wielu Absolwentów naszej placówki, przygotowało 1350 paczek żywnościowych. Dary te zostały rozdane biednym i potrzebującym mieszkańcom Szczecina w sam dzień wigilii czyli 24 grudnia. Mimo, że każdy z nas ma mnóstwo zajęć i obowiązków na głowie to udało się wygospodarować kilka godzin by poświęcić je dla innych ludzi. Cieszymy się, że mamy tak wspaniałą młodzież gotową pomagać i reprezentować nasze Liceum o każdej porze i czasie.

Ks. Maciej Wagner wraz z młodzieżą.