Międzynarodowy projekt współpracy szkół eTwinning

Współpraca z Liceum im. M. Kopernika w Bolonii i nowy projekt

15 listopada 2023r. odbyło się pierwsze spotkanie online uczniów klas 1b i 2b naszej szkoły z uczniami Liceum M. Kopernika w Bolonii. Jest to szkoła, z którą wspólnie realizujemy projekty już od 2 lat. We wrześniu gościliśmy u siebie 2 nauczycieli - p. Donatellę Resta oraz p. Cristinę Latina, które przez tydzień obserwowały nasze lekcje języka angielskiego oraz wychowania fizycznego. Spotkanie miało na celu nawiązać kontakt z uczniami klas rówieśników z Włoch, z którymi będziemy spotykać się co miesiąc by poruszać ciekawe kwestie. Tematem ostatniego spotkania były stereotypy.

WSPÓŁPRACA Z LICEUM Z LOUSADY (PORTUGALIA)

          

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT WSPÓŁPRACY SZKÓŁ eTWINNING:
WSPÓŁPRACA Z LICEUM Z LOUSADY (PORTUGALIA)

„Stay at Home Being Eco Wise” to kolejny projekt międzynarodowy, który tym razem nasza szkoła realizuje wraz z Liceum de Lousada (Portugalia) w ramach programu eTwinning. W projekcie udział biorą klasy 1b i 2c z II LO oraz klasy 12A i 12B z Liceo de Lousada. Projekt ma na celu zwrócić uwagę uczniów na kwestie zmian klimatycznych i zachęcić ich do działań na rzecz ochrony środowiska nawet wtedy, gdy ze względu na sytuacją pandemiczną, pozostają w domach. Realizacja projektu odbywać się będzie w kilku etapach, które dotyczyć będą różnych dziedzin życia.

Czytaj więcej...

WSPÓŁPRACA Z LICEO G. F. PORPORATO (PINEROLO, WŁOCHY)

W lutym i marcu klasa 2Gd uczestniczyła w 5 spotkaniach online z uczniami włoskiego Liceum G. F. Porporato w Pinerolo. Spotkania te stanowiły podsumowanie projektu “Political System and Democracy in Europe”, który uczniowie realizowali w ramach programu eTwinning. W trakcie spotkań uczniowie mieli okazję dokonać porównań ustrojów politycznych obu krajów, a także zastanowić się wspólnie czym jest demokracja i czy dla wszystkich znaczy ona to samo.

Czytaj więcej...

PROJEKT MIĘDZYNARODOWY WSPÓŁPRACY SZKÓŁ eTWINNING

Uczniowie klasy 2Gd  zakończyli z powodzeniem realizację projektu “Political System and Democracy in Europe” w ramach programu eTwinning. W projekcie brały udział 3 szkoły: z Polski, Francji i Włoch, a jego tematyka obejmowała ustroje polityczne w różnych krajach Europy. W ciągu 2 miesięcy trwania projektu uczniowie stworzyli na platformie E-Twinning bazę materiałów w języku angielskim (prezentacje interaktywne, quizy, video), które posłużyły jako źródło informacji nt. systemów politycznych różnych państw europejskich.