Wolontariat

Pomoc Ukrainie - nasi wolontariusze

Pierwszy tydzień wolontariatu naszych uczniów na dworcu dobiega końca. 

Koordynatorka prosiła, żeby przekazać… „Wolontariusze z IILO są superbohaterami, najlepsi z najlepszych. Proszę to wszędzie powtarzać. Jesteśmy z nich bardzo dumni!” :)

I to nie koniec. W kolejnym tygodniu są następni. 
Jesteśmy z Was BARDZO DUMNI

Zawsze gotowi do pomocy!

Lubimy pomagać nie tylko w naszej szkole, lecz także poza jej murami. Po raz kolejny wielu wolontariuszy Pobożniaka zaangażowało się w akcję przygotowywania paczek dla potrzebujących. Staje się to już tak małą tradycją naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Młodzież listy pisze…

Święta Bożego Narodzenia niestety nie wszyscy będą mogli spędzić w domach wraz ze swoimi rodzinami. Wielu chorych przebywać będzie w szpitalach, hospicjach, czy domach opieki.

Czytaj więcej...

Kolejna akcja Pobożniaka

Po raz kolejny Uczniowie Pobożniaka stanęli na wysokości zadania!

Jeszcze we wrześniu 2020 roku postanowiliśmy wesprzeć naszą pomocą dzieci z domów dziecka lub świetlicy środowiskowej. Przez dwa miesiące (wrzesień i październik) udało się rozpropagować akcję w szkole. Przez ten krótki czas zebraliśmy cały wielki karton środków czystości, materiałów higienicznych i szkolnych. Później przyszła kolejna część pandemii koronowirusa, która na nowo zamknęła nas w domach. Nikt nie wiedział jak będzie dalej. Fizycznie pomagać nie mogliśmy. Zebrana dary czekały na zawiezienie ich do potrzebujących. I w końcu się udało pod koniec roku szkolnego! Naszym działaniem wsparliśmy Świetlicę Środowiskową prowadzoną przez Siostry Służebniczki oraz Caritas przy ul. Królowej Korony Polskiej w Szczecinie. Bardzo serdecznie dziękuję Młodzieży,  która z potrzeby serca pośpieszyła na pomoc. Znów stanęliśmy na wysokości zadania. Pamiętajmy: Dobro wraca! 

Ks. Maciej Wagner
Katecheta

Młodzi z Pobożniaka pomagają!

To już kolejny raz, kiedy młodzi wolontariusze z II Liceum Ogólnokształcącego włączyli się w pomoc osobom potrzebującym. Mimo trwającej pandemii koronawirusa, przed światami Bożego Narodzenia młodzież Pobożniaka wraz z innymi wolontariuszami spakowała paczki żywnościowe oraz ze środkami higienicznymi dla osób ubogich ze Szczecina. Dzięki różnym sponsorom udało się przygotować blisko 900 paczek, a tym samym przez ręce wolontariuszy „przeszło” ok 9 ton żywności i środków dezynfekujących. Produkty wpierw trzeba było posegregować, odpowiednio spakować do toreb, a w konsekwencji w dzień Wigilii, rozdać potrzebującym.

Czytaj więcej...

Caritas

Pod koniec września br., uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego mieli możliwość zaangażować się w działalność wolontariacką. Mimo panującej epidemii koronawirusa, po raz kolejny kontynuowaliśmy pomoc na rzecz osób potrzebujących. Nie chcieliśmy, by wirus zatrzymał dobro i pomoc, które ciągle są potrzebne. Włączyliśmy się zatem w akcję Caritas pt.: „Tak. Pomagam!”. Polegała ona na zbiórce żywności – produktów długoterminowych, które posłużyły do przygotowania paczek dla podopiecznych Caritas. Naszą akcję przeprowadzaliśmy w Centrum Handlowym „Fala”, zachęcaliśmy robiących zakupy do podzielania się żywnością, rozdawaliśmy ulotki, pakowaliśmy pozyskany towar do kosza. Naszej pracy towarzyszyły dobre nastroje i humory. Przez cały dzień w wydarzeniu, razem z ks. Maciejem Wagnerem, udział brało 16 uczniów z naszej szkoły – głównie z klas drugich. Udało się zebrać kilkadziesiąt kilogramów różnych produktów. Mamy nadzieje, że już niedługo znów będziemy mieli możliwość podzielić się dobrem z innymi.

Ks. Maciej Wagner, katecheta