Informacje przedmiotowe

„BAGS”: IMPOSSIBLE IS NOTHING FOR…

Niemożliwe nie istnieje dla… Magdaleny Puchalskiej – absolwentki II LO, z którą mieliśmy przyjemność spotkać się wirtualnie w piątek 13 listopada. Było to już trzecie spotkanie w ramach naszego projektu „BAGS – Be A Global Student!” skierowanego dla tych uczniów, którzy myślą o wyjeździe na studia za granicą. W trakcie spotkań mogą nie tylko dowiedzieć się jakie warunki należy spełnić by móc studiować w obcym kraju ale także posłuchać o ciekawych doświadczeniach naszych gości i wielu przeszkodach, które musieli pokonać by „przetrwać” z daleka od domu.

Tak też i było w przypadku naszego gościa – absolwentki Gray’s School of Art Aberdeen w Szkocji, Technische Hochschule Nurnberg w Niemczech i Instituto Europeo di Diseno Madrid w Hiszpanii. Spore doświadczenie Magdaleny zarówno na polu naukowym jak i zawodowym (Magda pracowała już agencjach design’u w Wiedniu i Kopenhadze) pozwoliło jej porównać uczelnie i systemy edukacyjne w tych trzech krajach. Zapytana, która z uczelni wygrywa, Magda nie udzieliła wprawdzie konkretnej odpowiedzi; za to pozostawiła nas z listą dobrych rad co robić by przetrwać i piąć się w górę.

UWAGA!

Kolejne spotkanie już 2 grudnia o godzinie 16:00. Tym razem prosto z Londynu! Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt za pośrednictwem Librusa z panią Magdaleną Cichocką lub Anną Rogalą.