Międzynarodowy projekt współpracy szkół eTwinning

WSPÓŁPRACA Z LICEO G. F. PORPORATO (PINEROLO, WŁOCHY)

W lutym i marcu klasa 2Gd uczestniczyła w 5 spotkaniach online z uczniami włoskiego Liceum G. F. Porporato w Pinerolo. Spotkania te stanowiły podsumowanie projektu “Political System and Democracy in Europe”, który uczniowie realizowali w ramach programu eTwinning. W trakcie spotkań uczniowie mieli okazję dokonać porównań ustrojów politycznych obu krajów, a także zastanowić się wspólnie czym jest demokracja i czy dla wszystkich znaczy ona to samo.

Realizacja projektu okazała się wspaniałym doświadczeniem dla uczniów i nauczycieli. Nauczyliśmy się efektywnie  współpracować, poszerzyliśmy wiedzę na temat innych kultur, nabyliśmy nowe umiejętności technologiczne i społeczne. Uczniowie poczuli, że nauka języka angielskiego jest bardzo ważna, bo otwiera drzwi do innego świata, a praca projektowa odkrywa nowe możliwości i talenty.