Stypendyści

Pobożniak po raz trzeci w top 20 Szkół Zwolnionych z Teorii

W czwartek, 23 maja 2024 r. świętowaliśmy spektakularny sukces młodzieży Pobożniaka, która w mijającym roku szkolnym zrealizowała aż 16. projektów społecznych. Oznacza to, że nasi uczniowie  podjęli się szesnastu inicjatyw, które realnie zmieniają świat na lepsze. Ponadto podczas Wielkiego Finału Olimpiady Zwolnieni z Teorii zespół uczennic realizujących projekt „Dbaj o Zdrowie” zdobył w kategorii zbiórka charytatywna najważniejsze nagrody - Złotego Wilka, a także Srebrnego oraz Brązowego.

Sukcesy młodzieży dały naszemu Liceum zaszczytne 18. miejsce w Polsce w Rankingu Szkół Zwolnionych z Teorii. Nasza szkoła znajduje się w tym Rankingu od trzech lat, co jest dla nas wielkim wyróżnieniem, zwłaszcza że o miejsce w nim walczyło ponad 450 szkół z całej Polski. Młodzież nazywa Złote Wilki Zwolnionych z Teorii „społecznymi Oscarami”, ale nie tylko nagrody są tutaj istotne. Przede wszystkim młodzi ludzie zyskują poczucie sprawczości, wiarę, że warto podejmować inicjatywę i działać, że oni - tacy młodzi, a mogą zmieniać świat i dokonywać rzeczy, które dorosłym nawet nie przyszłyby do głowy. Cytując obecną podczas Wielkiego Finału Katarzynę Lubnauer, Wiceministrę Edukacji: „angażując się w projekty społeczne, młodzi ludzie zaczęli zmieniać polską szkołę, zanim my, dorośli zaczęliśmy to robić”.

Gratulujemy naszej młodzieży sukcesów i determinacji i czekamy na kolejne inicjatywy w nowym roku szkolnym.