Informacje przedmiotowe

Podsumowanie Dni kultury Krajów Anglojezycznych 2017

W dniach 22-24 marca odbyły się w naszej szkole Dni Kultury Krajów Anglojęzycznych.

podsumowanie Dni kultury Krajów Anglojezycznych 2017Uczniowie klas pierwszych i drugich mogli wziąć udział w konkursach plastycznym, literackim i w Quizie wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. W czwartek 23 marca gościliśmy w naszej szkole panią dr Adrianę Goldman z Instytutu Anglistyki z wykładem na temat życia i twórczości Szekspira oraz z wykładem o historii brytyjskiej.podsumowanie Dni kultury Krajów Anglojezycznych 2017

W ramach prezentacji „Relacje z podróży” uczniowie klas pierwszych podzielili się z nami swoimi wspomnieniami z Nowego Yorku, Kanady, Anglii i Irlandii. Część klas drugich wzięła udział w warsztatach poprowadzonych przez pana Szymona Janickiego na temat komunikacji lotniczej.

podsumowanie Dni kultury Krajów Anglojezycznych 2017 podsumowanie Dni kultury Krajów Anglojezycznych 2017 podsumowanie Dni kultury Krajów Anglojezycznych 2017

W piątek 24 marca klasy pierwsze prezentowały na auli kraje anglojęzyczne. Jury oceniało między innymi pomysłowość, sprawność użycia języka angielskiego, zaangażowanie całej klasy i zdecydowało przyznać:

I miejsce klasa 1 a - prezentacja Anglii
II miejsce klasa 1 c - prezentacja USA
III miejsca klasa 1h  - prezentacja RPA

Wyniki konkursów, które odbyły się podczas Dni Kultury Krajów Anglojęzycznych:

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego:

I miejsce: ALEKSANDRA JASIŃSKA, 1b
II miejsce: MARIA IŻBICKA, 2c
III miejsce: OLIWIA SOBIERAJ i ZUZANNA IZYDOREK, 1a

Rozstrzygnięcie konkursu literackiego „One day in my life”:

I miejsce: Matylda Rozpędek, 2c
II miejsce: Natalia Gołębiowska z klasy 2g
III miejsce: Marcelina Zielińska, 1b
Oraz wyróżnienie dla Kacpra Nowotniaka, 3IB

Zwycięzcy quizu wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych:

I miejsce: reprezentacja klasy 2fA
II miejsce: reprezentacja klasy 2b
III miejsce: reprezentacja klasy 1fK

Gratulacje!