Informacje przedmiotowe

Olimpiada Filozoficzna

Uczniowie naszej szkoły zdobyli do tej pory 25 tytułów Finalisty i 13 tytułów Laureata Olimpiady Filozoficznej.

Dlaczego warto uczestniczyć w Olimpiadzie Filozoficznej:

1. Zajmowanie się filozofią rozwija myślenie i ułatwia zdobywanie wiedzy z innych dziedzin.
  2. Zdobycie tytułu Laureata bądź Finalisty stanowi podstawę dla otrzymania 100 procent punktów na maturze z filozofii.
  3. Zdobycie tytułu w Olimpiadzie umożliwia ułatwienie wstępu na wiele uczelni polskich i zagranicznych.

Aby wziąć udział w Olimpiadzie, należy wybrać jeden z proponowanych tematów Etapu Szkolnego  i do dnia 30 listopada złożyć pracę
do Komitetu Okręgowego Olimpiady.

Zapraszam do kontaktu ze szkolnym opiekunem Olimpiady Filozoficznej, Pawłem Kołodzińskim e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.