II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Szczecinie

Wyjazd krajoznawczo-edukacyjny na wyspę Föhr na Morzu Północnym / Niemcy

Zapraszamy serdecznie na:

Wyjazd krajoznawczo-edukacyjny na wyspę Föhr na Morzu Północnym/Niemcy

dla uczniów II LO, którego celem jest zapoznanie z regionem morza watowego Wattenmeer, jego florą i fauną, pięknem krajobrazu, historią regionu oraz współczesnymi zjawiskami społecznymi oraz wybranymi elementami wiedzy o kraju związkowym Schleswig-Holstein.

W programie także zwiedzanie najbliższej okolicy i objazd wyspy autokarem, udział w warsztatach szlifowania bursztynów, zapoznanie z funkcjonowaniem Parku Narodowego, spacer po morzu watowym z przewodnikiem, zajęcia integracyjne i językowe.

Miejsce noclegowe: Schullandheim Nieblum/Föhr/Niemcy

w dniach 10 - 15 czerwca 2019

(wyjazd w poniedziałek wcześnie rano, powrót w sobotę późnym wieczorem)

ilość miejsc: 30

Koszty programowe obejmują (5 noclegów, 3 posiłki dziennie, bilety wstępu) w Nieblum i na wyspie, a także koszty przejazdu autokarem i ubezpieczenia podczas pobytu zagranicą.

Koszt 180 Euro i  360 - 440 PLN ( w zależności od ilości uczestników 30-24)

Wpłata zaliczki 80 Euro i 300 PLN  do końca marca 2019 jest warunkiem wpisania na listę. Szczegółowy program zajęć dydaktycznych (dostosowany do poziomu uczestników) oraz program krajoznawczy zostaną podane w maju 2019

Informacje i zapisy: p. Małgorzata Olszewska gab. 15, p. Lidia Ułasiuk gab. 12

Schullandheim Nieblum